Trajectory of the route on the map
Helsinki linja-autoasema
→
Östermalmintie
See route stops on the map
CloseService Directions
Helsinki linja-autoasema → Östermalmintie
Operating Dates and Days
Weekdays
Year-Round
Schedule
07:45
Type & Route Name:
Bus 167T
Itinerary:
Antinkatu - Jaakonkatu - Salomonkatu - Lapinrinne - Porkkalankatu - Lauttasaarensilta - Lauttasaarentie - Länsiväylä - Kauklahdenväylä - Lapinkyläntie - Evitskogintie
Additional Information:
-
Service Statistics:
Trip distance №1: 42.52 km
Stops: 52
Direction: Helsinki linja-autoasema → Östermalmintie
Comments :