Passes dans les rues:
(06:58 från Uppsala: Bäverns gränd - Kungsgatan - Råbyvägen - Svartbäcksgatan - Bärbyleden (55) - Börjegatan (272)) - C 624 - Gamla Börjevägen (C 628) - Bärbyleden (55) - Svartbäcksgatan - Råbyvägen - Kungsgatan - Stadshusgatan
Back: Bäverns gränd - Kungsgatan - Råbyvägen - Svartbäcksgatan - Bärbyleden (55) - Gamla Börjevägen (C 628) - C 624 - (16:10 från Uppsala: C 622 - C 629)
Information additionnelle:
Ob″edinennoe raspisanie vsekh reysov (po budnyam).
Uppsala Centralstation - Jumkils skola: 06:58b, 11:05, 12:50, 14:20, 16:10, 17:35
Börje skola - Jumkils skola: 07:50*, 11:25, 13:10, 14:45, 16:32, 17:55
Jumkils skola - Uppsala Centralstation: 07:20, 08:35*, 11:55, 13:40, 15:20
* - v dni raboty munitsipal'nykh shkol
b - cherez "Broby" do "Jumkils skola" i obratno v Upsala po osnovnomu marshrutu (kol'tsevoy reys)
Statistiques de l'itinéraire:
The length of the trip line №1: 24.74 km
arrêts: 43
The length of the trip line №2: 24.71 km
arrêts: 43
The length of the trip line №3: 30.9 km
arrêts: 46
The length of the trip line №4: 42.97 km
arrêts: 53
The length of the trip line №5: 13.49 km
arrêts: 24