Trajectory of the route on the map
Danderyds sjukhus
→
Lansen
Danderyds sjukhus → Lansen
Lansen → Danderyds sjukhus (D,E)
See route stops on the map
CloseService Directions
Danderyds sjukhus → Lansen
Lansen → Danderyds sjukhus (D,E)
Operating Dates and Days
Weekdays
Year-Round
Schedule
05:44 - 23:44 every 26 min
Operating Dates and Days
Weekends
Year-Round
Schedule
06:42 - 23:44 every 48 min
Type & Route Name:
Bus 605
Itinerary:
Mörbygårdsvägen - Golfvägen - Golfbanevägen - Mörbyplan (back: E 18 - Trafikplats Danderyds sjukhus - Mörbygårdsvägen) - E 18 - Ytterbyvägen - Plutovägen - Grindtorpsvägen - Östra Banvägen - Stora Marknadsvägen - Bergtorpsvägen - Ungdomsvägen - Sveavägen - Palmstruchs väg - Linbastuvägen - Trefaldighetsvägen - Gribbylundsvägen - Furuvägen - Armévägen - Sveavägen - Gribbylundsvägen
Operator:
Storstockholms Lokaltrafik & UL
Additional Information:
-
Service Statistics:
Trip distance №1: 14.75 km
Stops: 22
Trip distance №2: 13.5 km
Stops: 23
Direction: Danderyds sjukhus → Lansen
Direction: Lansen → Danderyds sjukhus (D,E)
Comments :